Parafia p.w. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Łańcucie zrealizowała zadanie pod nazwą: Cyfrowa historia kościoła p.w. św. Stanisława Biskupa Męczennika w Łańcucie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Strategicznym celem działania jest zwiększenie dostępności opracowanych i zdigitalizowanych zasobów kościelnych, należących do Łańcuckiej Fary, przy zastosowaniu niżej wymienionych form ich prezentacji:

1) Stworzenia wirtualnego muzeum, które tworzyć będą panoramy, zdjęcia planarne oraz opisy zdigitalizowanych obiektów. Interaktywne muzeum zostanie udostępnione w formie strony internetowej, spełniającej wymogi WCAG 2.0.

2) Umieszczenia kościoła pw. św. Stanisława w Łańcucie na Mapach Google street view.

Działania te mają na celu przełamywanie barier w dostępie do dóbr kultury, również przez osoby niepełnosprawne i wykluczone cyfrowo.